Piotr: 577 122 455 | Tomasz: 577 533 011 | Robert: 577 644 122

poniedziałek – piątek: 8:00 – 16:00

Strefa Geologii

Głęboko pod ziemią znajduje się ukryty świat piekielnego gorąca i ruchomych płyt. Odwiedź wybuchający wulkan, poczuj moc trzęsienia ziemi, a nawet zajrzyj do wnętrza naszej planety.

Dowiedz się, jak płyty tektoniczne naszej planety wpływały na ukształtowanie terenu i jak nadal wywierają na nią wpływ. Zbliż się do wybuchającego wulkanu lub zobacz, jak niszczycielskie konsekwencje może mieć trzęsienie ziemi i jak potężna aktywność tektoniczna może przenosić góry.

Co leży głęboko pod ziemią, pod skałą macierzystą? Rozetnij środek Ziemi, aby zbadać, co napędza siły, które kształtują nasze pozornie nieruchome kontynenty

Wszystkie sceny zawarte w tej strefie są pokazane poniżej:

learning-about-exploring-mount-everest-in-VR

Mount Everest

Wejdź na najwyższy szczyt Ziemi w tej dramatycznej scenie, która realistycznie odwzorowuje szczyt Mount Everest. Eksploruj ekstremalne środowisko naturalne i zwróć uwagę na dodatki ludzkie, takie jak obóz bazowy, zaopatrzenie medyczne i liny do wspinaczki stromą trasą na szczyt świata.

learning-about-welsh-coal-mine-in-VR

Walijskie wydobycie węgla

Poznaj walijską kopalnię węgla i poznaj historię górnictwa w Walii oraz jego znaczenie dla walijskiej społeczności.

learning-about-the-journey-to-the-earths-core-in-VR

Podróż do jądra Ziemi

Wybierz się w niezwykłą podróż przez niemożliwy tunel do środka Ziemi! Przejdź obok najgłębszych miejsc działalności człowieka, omijając głębiny najgłębszych rowów oceanicznych i zejdź do wewnętrznych warstw planety. Wyobraź sobie ekstremalne ciepło i ciśnienie, które byłyby odczuwane w jądrze Ziemi, z temperaturami sięgającymi 6000C!

teaching-vr-tectonic-plates

Płyty tektoniczne

Dowiedz się, co się dzieje, gdy spotykają się płyty tektoniczne tworzące skorupę ziemską i jakie formacje geologiczne powstają.

cave-formation-virtual-reality-lesson

Jak powstają jaskinie

Nie tylko twarde skały znajdują się pod naszymi stopami; czekają tam na odkrycie, wypełnione fascynującymi strukturami jaskinie. Kształtowały się przez miliony lat, ale jakie procesy spowodowały wydrążenie tych pustych przestrzeni?

earthquakes-lesson-in-virtual-reality

Jak powstają trzęsienia ziemi

Małe trzęsienia ziemi zdarzają się codziennie, ale niektóre mogą uwolnić ogromne ilości energii i mieć niszczycielskie konsekwencje. Zobacz, co dzieje się pod skorupą ziemską, powodując trzęsienia ziemi, i dowiedz się, jaki wpływ na trzęsienia ziemi mają ludzie.

mountain-formation-virtual-reality-lesson

Jak powstają góry

Planeta Ziemia ma wiele gór, niektóre w długich pasmach, inne pozornie samotne - ale wszystkie zostały utworzone przez potężne siły działające pod przesuwającymi się płytami tektonicznymi Ziemi. Poznaj trzy rodzaje formacji górskich i zobacz, co dzieje się pod powierzchnią.

volcano-lesson-in-virtual-reality

Wulkany

Zobacz niesamowitą niszczycielską moc aktywnego wulkanu w bezpiecznym miejscu. Zajrzyj do środka, jak magma wypływa spod powierzchni Ziemi, by stać się gorącym i potencjalnie niszczycielskim strumieniem lawy.

Wróć do "Intrygującej Ziemi"Ta strefa jest jednym z działów "Intrygującej Ziemi" Zarezerwuj darmowe demo

Copyright 2022 Aktin.pl, Wszystkie prawa zastrzeżone