Piotr: 577 122 455 | Tomasz: 577 533 011 | Robert: 577 644 122

poniedziałek – piątek: 8:00 – 16:00

Odkrywaj świat wirtualnej rzeczywistości
i edukacyjne możliwości ClassVR

Treści wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości dostosowane do programu nauczania

Sterowanie w czasie rzeczywistym, które pomoże Ci sprawnie poprowadzić lekcję

Aby upewnić się, że w pełni korzystasz z każdej lekcji z VR, ClassVR zapewnia kontrolę nauczycielską, aby uczniowie skupili się i podążali we wskazanym kierunku. Korzystając z kontrolek, jednym kliknięciem, możesz jednocześnie dostarczyć dane zasoby każdemu uczniowi i poprowadzić ich przez to doświadczenie, wskazując im interesujące miejsca i zachęcając ich do współpracy i dyskusji w trakcie tego procesu. ClassVR pomaga monitorować to, co widzą uczniowie i utrzymywać ich na właściwej ścieżce poznawczej.

Jednoczesne uruchamianie działań

Portal ClassVR umożliwia nauczycielowi dostarczanie zdefiniowanej listy odtwarzania zasobów do wielu gogli VR jednocześnie.

Prosty zestaw elementów sterujących „odtwarzaniem” i „pauzą” wysyła zasoby do gogli VR i uruchamia doświadczenia. Wszystkie nagrania video są sekwencjonowane jednocześnie, więc każdy uczeń będzie oglądał nagranie w tym samym miejscu, umożliwiając nauczycielom opisywanie i komentowanie podczas odtwarzania.

Dynamiczne punkty, będące przedmiotem zainteresowania ( Points Of Interest - POI )

Uczniowie mogą być tak zanurzeni w doświadczeniu VR, że utrudnione może być zwrócenie ich uwagi na jakiś element. Dzięki dynamicznym punktom ClassVR „Point of Interest” ( POI ) nauczyciele mogą skierować uwagę uczniów na konkretną część doświadczenia VR, po prostu klikając w dowolnym miejscu na odtwarzanym obrazie 360 stopni.

W goglach VR uczniowie zobaczą szlak tzw. „okruszek”, prowadzący ich w kierunku POI, a gdy dotrą do niego, zobaczą ikonę wskazującą przedmiot, który nauczyciel chciał wyróżnić.

Śledzenie zainteresowania

Uchwycenie, gdzie patrzą dzieci, jest prawie niemożliwe, gdy noszą one gogle VR.

Innowacyjna funkcja śledzenia ruchu zainteresowania użytkownika ClassVR pozwala nauczycielom dokładnie zobaczyć, gdzie każdy uczeń patrzy w w goglach VR

Widok z wnętrza zestawu VR w czasie rzeczywistym

Małe ikony, przedstawiające „punkty widzenia" (POV – Points Of View) każdego dziecka, są wyświetlane na portalu, umożliwiając nauczycielom natychmiastowy wgląd w to, czy wszyscy są skupieni we właściwym miejscu i na stosownym obiekcie.

Ikony te zapewniają śledzenie w czasie rzeczywistym ruchu i orientacji gogli VR, dostarczając nauczycielom cennych informacji zwrotnych.

Blokada działań w celu utrzymania uwagi uczniów

Podczas prowadzenia lekcji gogle VR automatycznie blokują się na wybranym działaniu z listy odtwarzania.

Przyciski i sterowanie gestami jest wyłączone, dzięki czemu uczeń pozostaje w bieżącym doświadczeniu, pod kontrolą nauczycieli.

Copyright 2022 Aktin.pl, Wszystkie prawa zastrzeżone