Piotr: 577 122 455 | Tomasz: 577 533 011 | Robert: 577 644 122

poniedziałek – piątek: 8:00 – 16:00

Strefa wieku rewolucji

Świat się zmienia w burzliwych czasach XVIII i XIX wieku. Od rewolucji przemysłowej po rewolucję amerykańską — dowiedz się, jak zbudowano fundamenty naszego współczesnego życia.

Między 1700 a 1900 rokiem n.e. społeczeństwa na całym świecie przeszły ogromne zmiany. Imperium Brytyjskie rosło, pierwsi europejscy osadnicy zapuścili korzenie w Ameryce i ostatecznie utworzyli Stany Zjednoczone, a technologia rozwijała się z zawrotną prędkością. W 1700 roku jedynym sposobem na przesłanie wiadomości na dużą odległość był list, a dotarcie na nią mogło zająć tygodnie. Pod koniec XIX wieku można było podnieść słuchawkę telefonu i porozmawiać z kimś na drugim końcu świata w zaledwie kilka chwil.

Od rewolucji przemysłowej po rewolucję amerykańską — dowiedz się, jak te wydarzenia umożliwiły nam współczesne życie.

Wszystkie sceny zawarte w tej strefie są pokazane poniżej:

learning-about-Ludwig-van-beethoven-music-in-VR

Beethoven

Zwiedź Burgtheater w Wiedniu, poznaj Beethovena i jego muzykę.

learning-about-joseph-bach-music-in-VR

Bach

Poznaj ulice Cohen w Niemczech i dowiedz się wszystkiego o Bachu i jego muzyce.

learning-about-wolfgang-mozart-music-in-VR

Mozart

Zwiedź XVIII-wieczną salę muzyczną, poznaj Mozarta i jego muzykę

learning-about-overview-british-empire-in-VR

Przegląd Imperium Brytyjskiego

Dowiedz się, jak imperium brytyjskie rozwijało się w czasie i dobiegło końca.

learning-about-abolition-of-slavery-in-VR

Zniesienie niewolnictwa w Wielkiej Brytanii

Zwiedź dom Williama Wilberforce'a i dowiedz się o zniesieniu niewolnictwa dzięki tej imponującej prezentacji.

learning-about-trail-of-tears-in-VR

Szlak Łez

Przejdź się Szlakiem Łez i doświadcz życia na Stałym Pograniczu z Terytorium Indian w tej surowej i poruszającej scenie.

learning-about-plains-indians-life-in-VR

Sposoby życia Indian równinnych

Witamy na Wielkich Równinach! Poznaj życie Indian z równin i zobacz warunki, w jakich żyli, od mroźnych zim po upalne lata.

learning-about-the-northern-renaissance-in-VR

Północny renesans

Wybierz się w wirtualną podróż do Florencji we Włoszech i stań wśród mistrzów w wirtualnej rekonstrukcji renesansowego warsztatu.

learning-about-the-indian-wars-in-VR

Wojny z Indianami

Wejdź do naszego wirtualnego muzeum i poznaj cztery kluczowe bitwy z czasów wojen z Indianami.

learning-about-early-settlers-west-in-VR

Pierwsi osadnicy na Zachodzie

Udaj się do Wielkiego Jeziora Słonego i zobacz, jak wyglądało życie niektórych pierwszych osadników w Ameryce Północnej.

Learning-about-the-Californian-Gold-Rush-in-VR

Globe Theatre

Wejdź do Globe Theatre z 1599 roku, miejscu wystawiania najnowszych sztuk Szekspira. Zwiedź teatr i odkryj, jak bogaci i biedni gromadzili się, by przeżywać magię sceny.

learning-about-american-railroads-in-VR

Koleje Amerykańskie

Poznaj cztery różne fikcyjne stacje kolejowe, z których każda wyznacza inny okres w ciągu pierwszych 100 lat użytkowania kolei w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Uczniowie mogą zobaczyć przykłady lokomotyw używanych w różnych okresach historii, a informacje kontekstowe, takie jak mapy ludności można znaleźć na każdym stanowisku.

Learning-about-the-Californian-Gold-Rush-in-VR

Gorączka złota

Poznaj kalifornijską scenę gorączki złota, aby dowiedzieć się, jak złoto zostało odkryte przez Jamesa W. Marshalla i jaki wpływ miało to na amerykańską gospodarkę.

Learning-about-the-American-Civil-War-in-VR

Amerykańska wojna domowa

Eksploruj pole bitwy, aby dowiedzieć się o kluczowych wydarzeniach w ramach amerykańskiej wojny secesyjnej.

learning-about-the-declaration-of-independence-in-VR

Deklaracja Niepodległości

Wejdź do Pennsylvania State House w 1776 roku, gdy podpisywana była Deklaracja Niepodległości, ogłaszająca światu, że 13 kolonii Ameryki Brytyjskiej pragnie oddzielić się od Imperium Brytyjskiego i utworzyć nowy naród na Ziemi, Stany Zjednoczone Ameryki. Poza Salą Zgromadzeń uczniowie mogą zapoznać się z pewnymi informacjami kontekstowymi, takimi jak mapa 13 ówczesnych kolonii oraz ilustracja, w jaki sposób „opodatkowanie bez reprezentacji” było jednym z zarzutów, które motywowały ruch na rzecz niepodległości.

Learning-About-Lewis-and-Clark-in-VR

Lewis i Clarka

Od 1804 roku odkrywcy Lewis i Clark wraz z Korpusem Odkrywców wyruszyli w celu odkrycia i udokumentowania ziem wokół rzeki Mississippi, w tym czasie nowo włączonych do Stanów Zjednoczonych Ameryki. Ich pracę wspierał młody rdzenny Amerykanin znany jako Sacagawea, który potrafił tłumaczyć, zdobywać zapasy i poruszać się po trudnym terenie wraz z zespołem.

Learning-About-Christopher-Columbus-In-VR

Krzysztof Kolumb

W tej scenie będziesz mógł się dowiedzieć, jak Krzysztof Kolumb przepłynął Ocean Atlantycki i odkrył Amerykę. Będziesz mógł zapoznać się z warunkami podróży i problemami, z jakimi musiał się w jej trakcie zmagać. Dowiesz się także o zasobach, które odkrył w obu Amerykach, którymi następnie handlowano między wieloma krajami.

learning-about-mary-seacole-in-VR

Mary Seacole

Mary Seacole urodziła się na Jamajce w 1805 roku i to właśnie tutaj w młodym wieku obserwowała pracę swojej matki jako miejscowej uzdrowicielki i zaczęła opiekować się chorymi. W późniejszym okresie swojego życia Mary wyjechała do Londynu, aby wykorzystać swoją wiedzę medyczną. W 1854 r. wybuchła wojna krymska i Mary chciała pomóc, ale jej propozycje zostały odrzucone. Zdeterminowana, by zrealizować swoje plany, Mary udała się w okolice działań wojennych, aby założyć tam szpital polowy. Jej doskonałe umiejętności pielęgniarskie i wielka odwaga zyskały jej poparcie i podziw wśród żołnierzy walczących na wojnie.

learning-vr-florence-nightingale

Florence Nightingale

Cofnij się w czasie, aby zbadać niehigieniczne warunki niektórych szpitali w XIX wieku, a następnie zobacz, jak Florence Nightingale poprawia warunki i standardy czystości dla pacjentów. Jej podejście do pielęgniarstwa poprawiło wyniki leczenia żołnierzy rannych podczas wojny krymskiej i wyznaczyło wiele standardów, których oczekujemy dzisiaj w opiece zdrowotnej.

learning-vr-colonial-america

Ameryka kolonialna

Poznaj kolonię zbudowaną przez pierwszych brytyjskich osadników po tym, jak wylądowali na wybrzeżu Ameryki Północnej. Dowiedz się, jak wyglądało życie tych ludzi setki lat temu, na długo przed powstaniem Stanów Zjednoczonych.

teaching-vr-victorian-shopping-life

Życie wiktoriańskie

Spaceruj po wypełnionych smogiem ulicach miasta w wiktoriańskiej Anglii, mijając domy w zabudowie szeregowej i witryny sklepowe, aby poznać życie codzienne w XIX wieku.

Wróć do
"Podróży przez Krainę Czasu"
Ta strefa jest jednym z działów
"Podróży przez Krainę Czasu" Zarezerwuj darmowe demo

Copyright 2022 Aktin.pl, Wszystkie prawa zastrzeżone