Piotr: 577 122 455 | Tomasz: 577 533 011 | Robert: 577 644 122

poniedziałek – piątek: 8:00 – 16:00

Strefa wczesnej ludzkości

Dowiedz się, jak żyli ludzie tysiące lat temu. Zanurz się w starożytnych społeczeństwach, od Egiptu przez Rzym po Brytanię.

Odwiedź najwcześniejsze zorganizowane grupy ludzi, które łączyły się, by stworzyć większe społeczeństwo, od 3500 p.n.e. do
1 n.e. Na początku tego okresu skończyła się epoka kamienia łupanego i powstały pierwsze prawdziwe cywilizacje, najpierw w Mezopotamii, a później w Ameryce, Indiach, Egipcie, basenie Morza Śródziemnego i Azji.

Kształtuj swoją chronologiczną wiedzę o wczesnej historii ludzkości i zanurz się w tych niesamowitych kulturach. Poznaj życie ludzi z epoki brązu (w tym okresu wspaniałego Stonehenge), starożytnego Egiptu i starożytnego imperium rzymskiego.

Wszystkie sceny zawarte w tej strefie są pokazane poniżej:

learning-about-the-greek-gods-in-VR

Starożytni greccy bogowie

Witamy na górze Olimp, domu 12 ważnych greckich bogów i bogiń. Starożytni Grecy mieli określony zestaw wierzeń, który pomagał im zrozumieć siebie i otaczający ich świat. Każdy grecki bóg lub bogini mieli przypisane sobie znaczenia, a starożytni Grecy czcili określonych bogów z różnych powodów.

learning-about-alexander-the-great-in-VR

Aleksander Wielki

W IV wieku p.n.e. Aleksander Macedoński rozpoczął nowy okres w historii, znany jako epoka hellenistyczna. Wywodzący się z terminu Hellene, oznaczającego Greka, ten hellenistyczny wiek był okresem rozprzestrzeniania się greckich idei i kultury na południe aż do Egiptu i na wschód w kierunku współczesnego Afganistanu.

learning-about-ancient-greece-the-olympics-in-VR

Starożytna Grecja – Igrzyska Olimpijskie

Odwiedź starożytną arenę olimpijską i poznaj korzenie słynnego wydarzenia sportowego.

learning-about-the-inca-civilisation-in-VR

Cywilizacja Inków

Zwiedź Machu Picchu i poznaj imperium Inków u szczytu jego świetności.

learning-about-ancient-egypt-life-in-VR

Starożytny Egipt i rzeka Nil

Wybierz się na wycieczkę nad rzekę Nil w czasach starożytnych Egipcjan i dowiedz się o jej znaczeniu dla rozwoju ich cywilizacji.

learning-about-great-wall-china-in-VR

Wielki Chiński Mur

Odwiedź Wielki Mur Chiński podczas jego budowy ponad dwa tysiące lat temu i dowiedz się, jak, dlaczego i gdzie został zbudowany.

learning-about-ancient-rome-colosseum-in-VR

Koloseum

Poznaj rekonstrukcję Koloseum w Rzymie, od podłogi areny, na której walczyli gladiatorzy, po najwyższe poziomy wielopoziomowej widowni dla publiczności.

Learning-about-the-The-Indus-Valley-in-VR

Dolina Indusu

Eksploruj dolinę Indusu, i poznaj historyczny okres rozwijającej się tam Cywilizacji.

learning-about-hadrians-wall-in-VR-a

Brytania rzymska – Mur Hadriana

Zbadaj rekonstrukcję Muru Hadriana, aby dowiedzieć się o jego przeznaczeniu i znaczeniu przez cały czas. Uczniowie mogą zwiedzić sam mur, fort i zamek milowy, które zostały zbudowane i zamieszkiwane przez żołnierzy, którzy zbudowali mur.

Learning-about-life-in-ancient-rome-in-VR

Życie w starożytnym Rzymie

Przeglądaj rekonstrukcję starożytnej rzymskiej ulicy, aby dowiedzieć się o ważnych miejscach, które ludzie odwiedzali w ramach swojego codziennego życia w starożytnym Rzymie.

Learning-about-Life-in-an-Aztec-Family-in-VR

Życie rodziny Azteków

Poznaj małą wioskę Azteków, aby dowiedzieć się, jak ludzie żyli w okresie rozkwitu kultury azteckiej. Poznaj dostępne prace, warunki mieszkaniowe i dietę Azteków.

roman-villa-history-vr-lesson

Willa rzymska

Jak wyglądało życie mieszkańców starożytnego Rzymu? Cofnij się o prawie dwa tysiące lat i znajdź się w jednym z najważniejszych pomieszczeń domus, lub willi.

stonehenge-history-vr-lesson

Stonehenge

Stań w centrum tego niesamowitego starożytnego monumentu i poczuj znaczenie ogromnych stojących kamieni, pieczołowicie umieszczonych tutaj tysiące lat temu.

learning-vr-ancient-egyptian-temple

Świątynia starożytnego Egiptu

Poznaj wspaniałość starożytnej egipskiej świątyni, z jej bogatą dekoracją i posągami potężnych bogów. Dowiedz się, dlaczego takie miejsca były tak ważne dla tego starożytnego społeczeństwa.

maya-civilization-temple-learning-vr

Cywilizacja Majów

Poznaj starożytną mezoamerykańską osadę i odkryj, jak wyglądało życie Majów, od gry w piłkę po świątynie i od lepianek po pałace.

Wróć do
"Podróży przez Krainę Czasu"
Ta strefa jest jednym z działów
"Podróży przez Krainę Czasu" Zarezerwuj darmowe demo

Copyright 2022 Aktin.pl, Wszystkie prawa zastrzeżone