Piotr: 577 122 455 | Tomasz: 577 533 011 | Robert: 577 644 122

poniedziałek – piątek: 8:00 – 16:00

Strefa Literatury Klasycznej

Od George'a Orwella po Williama Goldinga, tutaj możesz zagłębić się w tło i tematykę niektórych z najbardziej znanych i często studiowanych dzieł literackich na świecie.

Przenieś się do innego czasu i miejsca, zanurzając się w świecie różnych, klasycznych książek.

Od samotności kalifornijskiego rancza w “Myszy i ludzie”, przez małomiasteczkową scenerię “Zabić drozda”, do wyimaginowanej przyszłości dystopijnego społeczeństwa z “Roku 1984”, przeniesiesz się do odległych scenerii podczas podróży przez tę Strefę pełną scen z Literatury Klasycznej.

Wszystkie sceny zawarte w tej strefie są pokazane poniżej:

learning-about-a-christmas-carol-in-VR

Opowieść wigilijna

Poznaj wiktoriańskie ulice Londynu i fabułę oraz najważniejsze postacie z powieści "Opowieść wigilijna".

learning-about-dracula-letters-literature-in-VR

Drakula

Odkrywaj zamek Bran, powszechnie znany poza Transylwanią jako zamek Drakuli.

learning-about-scary-sleepy-hollow-in-VR

Jeździec bez głowy

Poznaj miasto Sleepy Hollow, znajdujące się w Westchester w stanie Nowy Jork. Wybierz się na spacer po mieście i spróbuj znaleźć jeźdźca bez głowy!

learning-about-dickens-oliver-twist-in-VR

Oliver Twist

Eksploruj ulice Londynu z bohaterami powieści "Oliver Twist".

learning-about-great-expectations-in-VR

Wielkie nadzieje

Odwiedź krainę zacieru i Londyn i podążaj ścieżkami odkrywczej podróży Pipa, który wyrusza w świat pełen wielkich nadziei.

learning-about-tale-of-two-cities-in-VR

Opowieść o dwóch miastach

Zbadaj kluczowe miejsca w Londynie i Paryżu pod koniec XVIII wieku i znajdź wskazówki dotyczące niektórych głównych bohaterów książki Charlesa Dickensa, "Opowieść o dwóch miastach".

Learning-about-frankenstein-in-VR

Frankenstein

Podczas gdy Potwór stworzony przez Victora Frankensteina jest dziś natychmiast rozpoznawalną ikoną, powieść Mary Shelley opowiada złożoną historię o niekontrolowanych ambicjach naukowych pozbawionych refleksji nad konsekwencjami oraz o bólu uprzedzeń, odrzuceniu i izolacji od rodziny i społeczności. Poznaj niektóre kluczowe lokalizacje z historii; laboratorium w Genewie, cmentarz i biegun północny, gdzie Frankenstein opowiada historię swojego życia Robertowi Waltonowi.

learning-about-the-strange-case-of-Dr-Jekyll-and-Mr-hyde-in-VR

Doktor Jekyll i pan Hyde

Poznaj ulice wiktoriańskiego Londynu, gdzie rozgrywa się mroczna i tajemnicza historia. Na tych ulicach można znaleźć dwie bardzo różne bramy; jedna pozornie elegancka i porządna, druga bardziej niechlujna. Dalsze badania ujawnią, że pomimo ich odmiennego wyglądu, są to dwa aspekty jednego miejsca; domu szanowanego naukowca dr Jekylla.

Learning-About-The-Great-Gatsby-in-VR

Wielki Gatsby

Cofnij się do szalonych lat dwudziestych i do fikcyjnej dzielnicy West Egg, gdzie Jay Gatsby urządzał ekstrawaganckie przyjęcia w swojej bogatej rezydencji. Poznaj inne charakterystyczne miejsca wokół domu Gatsby'ego i zastanów się, co mówią nam one o postaciach z filmu Wielki Gatsby.

learning-about-1984-in-VR

Rok 1984

Wybierz się w podróż do dystopijnej wizji przyszłości w „Roku 1984” George'a Orwella. W tej scenie możesz poznać orwellowską wizję życia w mieszkaniu Winstona Smitha, spoglądając na cztery ministerstwa i szukając wskazówek dla kluczowych tematów książki.

learning-about-catcher-in-the-rye-in-VR

Buszujący w zbożu

Cofnij się w czasie do późnych lat czterdziestych XX wieku i odwiedź niewielką część Central Parku w Nowym Jorku, miejsce wielu kluczowych wydarzeń "Buszującego w zbożu"..

learning-about-lord-of-the-flies-in-VR

Władca much

Poznaj tę scenę opartą na powieści "Władca much". Odkryj kluczowe postacie, przypomnij sobie fabułę i przykłady symboliki znalezione w książce.

learning-about-of-mice-and-men-in-VR

Myszy i ludzie

Udaj się do wiejskiej Kalifornii, miejsca akcji powieści "Myszy i ludzie" Johna Steinbecka. Na tym samotnym ranczo przyjaciele George i Lennie znajdują pracę.

learning-about-huckleberry-finn-in-VR

Przygody Huckleberry Finna

Cofnij się w czasie i poznaj scenerię powieści Marka Twaina "Przygody Huckleberry Finna". Zbadaj odcinek rzeki Mississippi i zastanów się nad niektórymi tematami tego klasycznego już tekstu.

learning-about-to-kill-a-mockingbird-in-VR

Zabić drozda

Odwiedź fikcyjne miasto Maycomb w Alabamie, miejsce akcji powieści Harper Lee, "Zabić drozda". Zbadaj niektóre z kluczowych budynków i zbadaj skutki rasizmu panującego w lokalnej społeczności.

learning-about-animal-farm-in-VR

Folwark zwierzęcy

Folwark zwierzęcy , satyryczna powieść George'a Orwella o pułapkach i hipokryzji totalitaryzmu i rządów komunistycznych, jest jednym z najbardziej znanych przykładów literatury politycznej. Ta scena przygląda się bliżej niektórym kluczowym tematom i tłu powieści.

Wróć do "Krainy Literatury"Ta strefa jest jednym z działów "Krainy Literatury" Zarezerwuj darmowe demo

Copyright 2022 Aktin.pl, Wszystkie prawa zastrzeżone