Piotr: 577 122 455 | Tomasz: 577 533 011 | Robert: 577 644 122

poniedziałek – piątek: 8:00 – 16:00

Strefa Wczesnoszkolna

Poznaj opowieści ludowe, bajki i książki dla dzieci, które od wieków są w sercu społeczności, od Jasia i Małgosi po Piernikowego Ludzika.

Odwiedź „Dawno, dawno temu”, kiedy tylko chcesz w Strefie wczesnoszkolnej.

Tradycyjne opowieści były opowiadane z pokolenia na pokolenie, stając się częścią wspólnej historii społeczności. Poznanie tych opowieści jest pomocne w umożliwieniu młodszym uczniom zapoznania się ze strukturą opowiadania oraz w rozwinięciu zainteresowania czytaniem i zamiłowania do opowieści.

W tej Strefie możesz odkrywać miejsca wielu tradycyjnych opowieści, od wspinania się po łodydze jasiowej fasoli po dołączenie do Złotowłosej w czasie odwiedzin w domu Trzech Niedźwiadków.

Wszystkie sceny zawarte w tej strefie są pokazane poniżej:

learning-about-night-before-christmas-in-VR

Noc wigilijna

Zwiedź przytulny dom bożonarodzeniowy i poznaj klasyczny wiersz „Noc wigilijna".

learning-about-Puss-In-Boots-in-VR

Kot w butach

Poznaj scenerię tradycyjnej opowieści Kot w butach. Kiedy najmłodszy brat dziedziczy kota po swoim biednym ojcu, nie zdaje sobie sprawy, jak wyjątkowy jest ten kot i jak odmieni się jego los. Kot prosi o parę butów do noszenia, a następnie oszukuje króla, aby pomyślał, że jego właściciel jest bogatym człowiekiem. Wkrótce Kot zapewnił swojemu właścicielowi małżeństwo i pałac — to niezwykły kot!

Learning-about-Snow-White-in-VR

Królewna Śnieżka

Przenieś się do scenerii klasycznej baśni Królewna Śnieżka. Zwiedź zamek, w którym nikczemna macocha Królewny Śnieżki trzyma swoje magiczne lustro, znajdź chatkę należącą do siedmiu krasnoludków, w której Królewna Śnieżka znajduje schronienie i zobacz, gdzie spoczywa w zaczarowanym śnie po tym, jak została podstępnie zmuszona do ugryzienia zatrutego jabłka - zanim opowieść dobiegnie do szczęśliwego zakończenia.

learning-about-sleeping-beauty-in-VR

Śpiąca Królewna

Poznaj Królestwo Króla Stefana w całej jego magicznej chwale, aby poznać bajkę o Śpiącej Królewnie i dowiedzieć się, jak królestwo zostaje uratowane z głębokiego snu.

Learning-About-Little-Red-Riding-Hood-in-VR

Czerwony Kapturek

Zbadaj wioskę Czerwonego Kapturka i magiczny las, aby poznać historię jej odwiedzin u babci i dowiedzieć się, kogo zastała w jej domku.

learning-about-the-pied-piper-in-VR

Fletnik z Hamelnu

Odwiedź średniowieczne miasto Hameln w Niemczech, aby doświadczyć skutków plagi szczurów i poznać sposób uwolnienia miasta od nich.

learning-about-jack-and-the-beanstalk-in-VR

Jaś i fasola

Śledź wyjątkową podróż Jasia z jego domu, na targ, gdzie sprzedaje krowę Daisy, a potem wspina się po łodydze magicznej Fasoli, gdzie odkrywa Olbrzyma i kurę znoszącą złote jajka.

learning-about-the-gingerbread-man-in-vr

Piernikowy ludzik

Biegnij, biegnij tak szybko, jak tylko potrafisz, śledząc podróż Piernikowego Ludzika, od kuchni, w której był pieczony, przez pola, aż do rzeki, której nie może przekroczyć. Wygląda na to, że lis czeka, by pomóc w przedostaniu się przez rzekę... co będzie dalej?

learning-about-hansel-and-gretel-in-VR

Jaś i Małgosia

Wybierz się na wędrówkę po magicznym lesie, aby dowiedzieć się, jak Jaś i Małgosia uciekają przed Starszą Panią, która jest właścicielką Piernikowej Chatki.

learning-about-rapunzel-in-VR

Roszpunka

Celem tej sceny jest umożliwienie uczniom poznania baśniowej Roszpunki. Uczniowie powinni być w stanie zbadać scenę, aby dowiedzieć się o miejscu akcji, fabule i znaczeniu baśni.

learning-about-goldilocks-and-the-three-bears-in-VR

Złotowłosa i trzy niedźwiadki

Zanurz się w bajce o Złotowłosej i Trzech Niedźwiiadkach. Zbadaj dom Trzech Misiów i dowiedz się, co Złotowłosa znajduje w środku.

Wróć do "Krainy Literatury"Ta strefa jest jednym z działów "Krainy Literatury" Zarezerwuj darmowe demo

Copyright 2022 Aktin.pl, Wszystkie prawa zastrzeżone