Piotr: 577 122 455 | Tomasz: 577 533 011 | Robert: 577 644 122

poniedziałek – piątek: 8:00 – 16:00

Strefa Rzek i Oceanów

Przez miliony lat woda kształtowała krajobrazy na całym świecie – ale w jaki sposób? Od najmniejszego strumienia po największy ocean – poznaj potęgę wody.

Woda ma ogromny wpływ na nasz świat. Miliony lat erozji powodowanej przez rzeki, lodowce i morza ukształtowały wiele krajobrazów, które widzimy dzisiaj, a wiele z naszych najważniejszych miast znajduje się nad wodą.

Dowiedz się, co dokładnie dzieje się, gdy przepływa rzeka lub zamarznięty lodowiec powoli rzeźbi skałę, i dlaczego woda jest tak ważna dla społeczeństw na całym świecie.

Wszystkie sceny zawarte w tej strefie są pokazane poniżej:

learning-about-banks-of-the-amazon-in-VR

Brzegi Amazonki

Eksploruj brzegi Amazonki i odkryj krajobraz oraz dzikie życie.

learning-about-banks-of-the-nile-in-VR

Brzegi Nilu

Zbadaj brzegi Nilu i odkryj otaczający je krajobraz i dziką przyrodę.

teaching-how-rivers-form-vr

Jak powstają rzeki

Rzeki i strumienie przecinają krajobraz, ale skąd się tam wzięły i jaki wpływ mają na ziemię pod nimi? Dowiedz się, jak opady deszczu, podziemne źródła, lodowce i jeziora stały się jednymi z najważniejszych rzek na świecie.

teaching-tidal-waves-tsunamis-in-VR

Fale pływowe i tsunami

Fale nieustannie przepływają przez ziemskie oceany, ale co powoduje niezwykle duże ściany wody, które mają poważną niszczycielską moc? Dowiedz się o tsunami i ich skutkach.

world-oceans-virtual-reality-lesson

Mapa oceanów

Eksploruj oceany świata w łatwy sposób, podróżując po mapie oceanów Świata Avantis. Ta mapa jest przejrzysta i łatwa do interpretacji oraz pokazuje uczniom, jak cała woda na Ziemi jest połączona i przepływa razem. Pięć oceanów (Pacyfik, Atlantyk, Indyjski, Południowy i Arktyczny) zostało zdefiniowanych, aby ułatwić nawigację, a strzałki zostały dodane, aby pomóc uczniom zrozumieć, w jaki sposób ciepłe i zimne prądy oceaniczne krążą wokół globu.

teaching-rivers-in-virtual-reality

Części rzeki

Śledź wędrówkę rzeki od źródła do oceanu, badając wpływ każdego odcinka biegu rzeki na otaczający ją krajobraz.

glaciers-lesson-in-virtual-reality

Lodowce

Te ogromne bryły lodu mają niesamowitą moc, kształtując duże części światowych krajobrazów. Poznaj wędrówkę lodowca i dowiedz się, w jaki sposób tworzył formy terenu w przeszłości i nadal wywiera wpływ.

mississippi-river-lesson-in-virtual-reality

Brzegi Missisipi

Poznaj tylko niewielki odcinek niesamowitej rzeki Mississippi, która rozciąga się na ponad dwa tysiące mil krajobrazu Ameryki Północnej. Jaki wpływ na krajobraz ma ta ogromna droga wodna i jakie zwierzęta można tam spotkać?

Wróć do "Intrygującej Ziemi"Ta strefa jest jednym z działów "Intrygującej Ziemi" Zarezerwuj darmowe demo

Copyright 2022 Aktin.pl, Wszystkie prawa zastrzeżone