Piotr: 577 122 455 | Tomasz: 577 533 011 | Robert: 577 644 122

poniedziałek – piątek: 8:00 – 16:00

Środowiska Siedliska Biomy

Nasza planeta jest domem dla najbardziej niesamowitej różnorodności siedlisk, ukształtowanych przez klimat i krajobraz. Odwiedź te niesamowite środowiska, od pustyń, tundry i łąk po lasy deszczowe i krajobrazy polarne.

Biomy to społeczności życia, które tworzą naszą kwitnącą planetę. Zabierz swoich uczniów do odwiedzenia niesamowitej gamy tych siedlisk: zbadaj podstawę góry lub granicę między lądem a morzem, a następnie doświadcz surowego zimna regionów polarnych lub suchej pustyni.

Dowiedz się, jak klimat i geologia ukształtowały te biomy i jak zmieniają się one w czasie.

Wszystkie sceny zawarte w tej strefie są pokazane poniżej:

teaching-environments-habitats-biomes-vr

Umiarkowany biom leśny​

Eksploruj scenę i poznaj biom lasów strefy umiarkowanej.

rainforest-trees-virtual-reality-lesson

Biom lasu deszczowego

Przyjdź i odkryj starożytny, piękny i zagrożony biom lasu deszczowego. Poznaj różnorodność życia, jaką oferuje ta wyjątkowa strefa i dowiedz się, jak możemy pomóc chronić jej przyszłość.

mountain-hillside-virtual-reality-lesson

Biom górski (alpejski).

Poznaj unikalne cechy górskiego biomu alpejskiego i dowiedz się, jak rośliny, zwierzęta, a nawet ludzie przystosowali się do życia tutaj.

polar-icebergs-virtual-reality-lesson

Biom polarny

Wybierz się na Antarktydę i poznaj surowy klimat polarnych regionów Ziemi. Ten pokryty lodem krajobraz oferuje wiele wyzwań dla żywych istot; zbadaj kry lodowe, aby odkryć ich sekrety.

desert-sandune-virtual-reality-lesson

Biom pustynny

Wszystkie pustynie mają jedną wspólną cechę: prawie nigdy nie pada. Ale czy wszystkie są do siebie podobne i jakie są trudności życia na pustyni? Eksploruj ten krajobraz, aby się o tym przekonać.

costal-beach-virtual-reality-lesson

Biom przybrzeżny

Stań na plaży i spójrz na morze: to przybrzeżny biom morski, pomost między lądem a głębokim oceanem. Jakie są cechy tego biomu i jak funkcjonuje jego ekosystem? Eksploruj wybrzeże, aby się tego dowiedzieć.

pond-plants-virtual-reality-lesson

Biom stawu słodkowodnego

Poznaj trzy odrębne strefy tego małego ekosystemu i dowiedz się, jak różne warunki w każdym obszarze stawu mogą mieć duży wpływ na życie roślin i zwierząt, które mogą się tam rozwijać.

Wróć do "Intrygującej Ziemi"Ta strefa jest jednym z działów "Intrygującej Ziemi" Zarezerwuj darmowe demo

Copyright 2022 Aktin.pl, Wszystkie prawa zastrzeżone