Piotr: 577 122 455 | Tomasz: 577 533 011 | Robert: 577 644 122

poniedziałek – piątek: 8:00 – 16:00

Strefa Roślin

Poznaj cykl życia rośliny, zobacz, jak działa zapylanie i dowiedz się wszystkiego o fotosyntezie w niesamowitym świecie roślin!

Poznaj naukę o florze w Strefie Roślin. Życie roślin na Ziemi jest niezwykle zróżnicowane, zidentyfikowano prawie 400 000 gatunków! Bez roślin nasz ekosystem nie mógłby istnieć; są podstawą wszystkich łańcuchów pokarmowych i rosną w niesamowitym zakresie siedlisk.

Przejdź przez drzwi, aby dowiedzieć się wszystkiego o życiu roślin, od najmniejszych komórek po cykl reprodukcyjny. Poznaj procesy zapylania i fotosyntezy, aby dowiedzieć się, w jaki sposób rośliny wspierają całe życie na Ziemi.

Wszystkie sceny zawarte w tej strefie są pokazane poniżej:

Learning-about-the-structure-of-a-leaf-in-VR

Struktura liścia

Zbadaj liść na zewnątrz i wewnątrz oraz zapoznaj się ze strukturą liścia i jego przystosowaniem do fotosyntezy.

Learning-About-Seed-Dispersal-in-VR

Rozsiewanie nasion

W tej tętniącej życiem scenie poznasz niektóre z wielu sposobów, w jakie rośliny rozsiewają nasiona. Gdy roślina stworzy nasiono, istnieje wiele różnych sposobów, na które można je przetransportować w nowe miejsce, aby mogło rozpocząć wzrost. Niektóre nasiona są wystarczająco lekkie i mają odpowiedni kształt, aby mógł je rozwiewać wiatr, podczas gdy inne pękają i rozprzestrzeniają się po okolicy. Nasiona z zadziorami przyczepią się do futra przechodzącego zwierzęcia, podczas gdy nasiona, które można zjeść, zostaną później złożone przez te zwierzęta w nowym miejscu, gotowe do wzrostu!

Learning-About-Photosynthesis-In-VR

Fotosynteza

Udaj się do ogrodu i odkryj niesamowity proces fotosyntezy zachodzący w zielonych liściach tej gigantycznej rośliny! Zobacz, gdzie roślina pobiera wodę przez korzenie, jak pobiera powietrze przez liście, a następnie wykorzystuje energię światła słonecznego do przekształcenia tych składników w nową, złożoną cząsteczkę, glukozę, którą roślina może przechowywać i wykorzystywać jako pokarm w razie potrzeby. Ta niesamowita transformacja oznacza, że rośliny są „producentami”, tworząc własne pożywienie i stanowią podstawę większości łańcuchów pokarmowych na Ziemi. Gdy wspinasz się po łodydze słonecznika, pierwszy liść, który odwiedzisz, daje prosty przegląd fotosyntezy, następny liść pokazuje szczegółowo zaangażowane cząsteczki, a na końcu najwyższy liść wskazuje na złożone struktury wewnątrz liścia, w których zachodzi fotosynteza.

teaching-vr-plant-cells-biology

Wewnątrz komórki roślinnej

Czas stać się malutkim i zbadać wnętrze typowej komórki roślinnej. Dowiedz się, co ta komórka ma wspólnego z komórkami, z których składają się organizmy zwierzęce, i jakie szczególne cechy wyróżniają ją jako komórkę roślinną.

teaching-vr-plant-flower-pollination-bees

Zapylanie

Lataj obok pszczół i motyli w tym ogrodzie, odwiedzając kwiat, aby dowiedzieć się, co dokładnie jest w środku - i jak ważną rolę w reprodukcji roślin odgrywają owady.

teaching-vr-plant-life-cycle

Cykl życia rośliny

Zobacz wszystkie etapy życia tej kwitnącej rośliny i zbadaj je szczegółowo, zarówno nad, jak i pod ziemią, aby dowiedzieć się wszystkiego o tym, jak rośliny się rozmnażają.

Wróć do "Krainy Super Nauki"Ta strefa jest jednym z działów "Krainy Super Nauki" Zarezerwuj darmowe demo

Copyright 2022 Aktin.pl, Wszystkie prawa zastrzeżone